Recenze Vivo V20: Není špatný výkon, svůdná kamera
Uprostřed pandemie, která pokračuje a jednou skončí, společnost Vivo zahájila přítomnost systémů Vivo V20 a V20 SE v Indonésii. Tento smartphone prozkoumáme v recenzi Vivo V20, abychom zjistili jeho výkon.
Stejně jako předchozí generace řady V přicházejí modely Vivo V20 a V20 SE s výhodami v oblasti fotoaparátů, zejména v oblasti předních fotoaparátů. Tentokrát se ale zaměříme na Vivo V20.
Na první pohled nás Vivo V20 docela zajímá. Zejména z hlediska designu, hardwaru a funkcí fotoaparátu. Opravdu stojí za tu nabídku?
Chcete-li zjistit více kompletní recenzi, řekněme, stačí se podívat na na Vivo V20 přezkoumání:
Design a obrazovka Vivo V20
Vivo V20 má vzhled, který je tak poutavý . Nabízeny jsou dvě barevné varianty, Sunset a Midnight Jazz. Druhá barva je varianta, kterou jsme tentokrát testovali a která je podle nás nejzajímavější.
Proč je to zajímavé Tento Midnight Jazz je ve skutečnosti černý, ale s odlišným vzhledem než černá barva smartphonů obecně. Je zabalený v matném provedení, ale na druhé straně vypadá leskle a vyzařuje elegantní dojem.
Ale stejně jako většina podobných designů smartphonů , hlavní problém spočívá v zadní části těla, která snadno zanechává šmouhy otisků prstů.
Na tomto Vivo V20 se stále setkáváme se stejným problémem. Řešením je opět použít další pouzdro, které je již k dispozici v prodejním balení.
Ještě zezadu se Vivo rozhodlo použít rámeček fotoaparátu ve tvaru krabice naplněný třemi kamerami a LED bleskem. Je to také stojí za zhodnocování, protože Vivo podařilo navázat fotoaparát rám méně výrazné.
Další výhodou designu Vivo V20 je, že jeho velikost těla je štíhlá a lehká. Díky tomu se v ruce cítí pohodlněji.
Tento smartphone má tloušťku pouze 7,83 mm a váží 171 gramů. Ponechání v kapse kalhot vám nebude nepříjemné.
Pokud jde o přední aliasovou obrazovku, Vivo V20 využívá jako domov přední kamery design obrazovky se zářezem ve tvaru kapky vody .
Specifikace obrazovky Vivo V20 jsou také docela výkonné pro prezentaci obsahu. Vivo ponoří 6,44palcovou obrazovku AMOLED s rozlišením Full HD +.
Poměr stran je 20: 9 a podporuje funkci HDR 10 pro projekci obsahu, který kazí oko. Obnovovací frekvence je bohužel stále standardní 60 Hz, zatímco konkurenti nabízejí možnosti obnovovací frekvence až 90 Hz, někteří dokonce 120 Hz.
Obrazovka je také chráněna vrstvou Corning Gorilla Glass 3, díky níž je méně náchylná k poškrábání.
Tato část obrazovky má také funkci snímače otisků prstů, která je dostatečně rychlá, aby reagovala na odemknutí obrazovky.
Mezitím je dostupnost portů stále kompletní. Nabíjení pomocí portu USB typu C na spodní straně spolu s 3,5 mm zvukovým konektorem, mikrofonem a mřížkou reproduktorů.
Na pravé straně jsou tlačítka napájení a hlasitosti . Zatímco na levé straně je jako obvykle vyplněn slot pro zásobník SIM, do kterého se vejdou 2 SIM karty a 1 microSD.
Specifikace a výkon Vivo V20
Vivo V20 využívá čipovou sadu Qualcomm Snapdragon 720G. Výkon tohoto procesoru podporuje 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti.
Trochu informací, Qualcomm uvedl, že Snapdragon 720G byl podporován AIE, aka Artificial Intelligence Enginge. Tato technologie může v případě potřeby zlepšit výkon, ale může také upravit výkon tak, aby byla životnost baterie nízká.
Díky této velké kapacitě RAM je proces multitaskingu plynulejší. Stejně tak vnitřní paměť, která je uvolněna, vám umožňuje ukládat spoustu aplikací a souborů.
Operační systém již používá nejnovější Android 11 a je opatřen nejnovějším rozhraním Funtouch OS 11.
Když jsme viděli přehled jeho výkonu v číslech, provedli jsme řadu testů s řadou srovnávacích aplikací.
Benchmark AnTuTu
V této recenzi Vivo V20 budeme testovat pomocí aplikace AnTuTu Benchmark. Výsledkem je, že Vivo V20 získal skóre 282 334. Raihan toto číslo dělá to posazený na Redmi Note 9 Pro.
3D značka
Pokračujte v testování časů výkonu pomocí aplikace 3DMark. V této aplikaci testujeme Sling Shot a Sling Shot Extreme. Za Sling Shot si připsal 3 588 a Sling Shot Extreme na 2 560 a 2 424.
Na základě testu 3D Mark se výsledkům benchmarku Vivo V20 podařilo porazit 84% chytrých telefonů testovaných s aplikací.
Značka PC
Mezitím, abychom zjistili schopnost tohoto chytrého telefonu provádět každodenní úkoly, otestovali jsme jej pomocí aplikace PC Mark. Díky tomu se Vivo V20 podařilo získat 7 410, což je o 1 000 bodů více než Realme 7i, který činil 6 431.
Také jsme otestovali jeho schopnost hrát hry. V této recenzi Vivo V20 hrajeme novou mobilní hru, která vyžaduje kvalifikované specifikace smartphonu , Genshin Impact.
Z testů, které jsme provedli, byl Genshin Impact schopen ve výchozím nastavení běžet velmi hladce. Stejně tak lze hru při nejvyšším grafickém nastavení hrát plynule.
Je to jen tak, že s malou notou, když se hraje při nejvyšším grafickém nastavení, cítíme, že se telefon cítí rychlejší. Pro větší pohodlí doporučujeme hrát pouze na normální nebo výchozí nastavení grafiky.
Test baterie
Jako zdroj energie nese Vivo V20 baterii s kapacitou 4 000 mAh. Podporováno také technologií rychlého nabíjení s výkonem 33 W.
Abychom získali představu o tom, jak odolná je baterie, otestovali jsme ji pomocí funkce životnosti baterie v aplikaci PC Mark.
Prostřednictvím tohoto testu byly získány výsledky, kdy lze tento smartphone používat až 15 hodin a 43 minut se zbývající 15% baterií.
Pokud jde o proces nabíjení, testovali jsme nabíjení od 15% do 100%. Díky tomu lze baterii plně nabít za pouhou 1 hodinu.
Mezitím může nabíjení z 0% stavu baterie trvat déle. Na úplné nabití baterie Vivo V20 a její opětovné použití však nemusíte čekat dlouho.